Više od 1800 ponuda

Istra: Pula | Opatija | Rijeka | Brioni

od 179 €

Ne propustite priliku da otkrijete čaroliju Istre i Kvarnerske obale.

Istražite antičku istoriju: Pula je dom brojnim antičkim spomenicima, uključujući impresivnu Arenom koja je jedna od najbolje očuvanih amfiteatara iz rimskog doba.

Luksuzna obala: Opatija je poznata po svojoj luksuznoj obali, prelepim vrtovima i šarmantnim šetalištima. Idealna destinacija za opuštanje.

Romantični grad na moru: Rovinj je šarmantan grad s uskim uličicama, slikovitim trgovima i prelepom venecijanskom arhitekturom. Savršeno za romantične šetnje.

Kultura: Rijeka nudi bogat kulturni život, brojne festivale i događaje tokom cele godine. Upoznajte se sa živopisnom umetničkom scenom.

Plaže i prirodna lepota: Ove destinacije nude prelepe plaže, prekrasne pejzaže i beskrajne mogućnosti za aktivnosti na otvorenom.

Gastronomska raznolikost: Probajte autentična jela i vina ovog regiona. Istra je poznata po tartufima, dok će Rijeka vas oduševiti svojom ribljom kuhinjom.

 

 

Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra
Istra

Polazak: 30.04.2025.     6 DANA/3 NOĆENJA   AUTOBUSOM

1. DAN        Čačak – Beograd – Pula

Polazak iz Čačka oko 17:00h sa dogovorenog mesta. Polazak sa Novog Beograda (Skejt park, pored Brankovog mosta, preko puta TC Ušće) oko 19:30 h (tačno vreme biće poznato najkasnije dan pred putovanje – organizator šalje obaveštenje svim putnicima sa svim detaljima polaska). Noćna vožnja kroz Srbiju, preko Hrvatske sa kraćim usputnim zadržavanjima radi odmora i obavljanja graničnih formalnosti.

2. DAN      PULA

U jutarnjim časovima dolazak u Pulu. Pešačka tura sa lokalnim vodičem kroz najinteresantnije znamenitosti drevne Pule: Pulska Arena, Avgustov Hram, Slavoluk Sergijevaca – Zlatna vrata, Mletačka tvrđava. Fakultativni ulazak u Arenu i njene podzemne prostore sa lokalnim vodičem. Slobodno vreme za ručak i kafu. Smeštaj u hotel. Odmor u hotelu. Noćenje.

3. DAN        Pula – Brioni* – Pula 

Doručak. Fakultativni izlet: U prepodnevnim časovima polazak za Fažanu, gde ostavljamo autobus i odakle nas trajekt vodi ka Brionima.Obilazak Velikog Briona u trajanju oko 3 sata; izvodi se delimično peške, a delimično panoramskim vozom, u pratnji lokalnog vodiča. Posećuje se safari park, golf teren, crkva Sv. Germana, izložba prirodnih nauka, foto izložba Tito na Brionima, Botanički vrt..… Povratak u Pulu. Slobodno vreme. Noćenje.

4. DAN    Pula – Motovun – Grožnjan – Pula 

Doručak. Fakultativni polazak u Grožnjan i Motovun. Ako postoji mesto iz bajke, onda je to Grožnjan. Na vrhu brda, sa prelepim pogledom na okolinu, i duhom umetnika, ovaj stari gradić je bajka koja živi. Ali, malo je falilo da bude potpuno napušten. Šezdesetih godina XX veka, ubrzanom industrijalizacijom, ljudi su prestali da veruju u bajke i napuštali su Grožnjan. Tadašnje vlasti Istre rešile su da intervenišu, i prazne kuće ponudili su umetnicima, za galerije, studije… I tako je bajka oživela. Posle obilaska Grožnjana, otići ćemo u svetsku prestonicu tartufa – Motovun, grad koji čuva dobri div Veli Jože. Slično Grožnjanu, Motovun se nalazi na vrhu brda, izgleda bajkovito, ali ovde je umetnost sakupljanje najskupljih gljiva na svetu – tartufa. Do samog grada stiže se minibusevima, jer je autobusom do zidina nemoguće stići. Slobodno vreme za šetnju i ručak. Znate li, da u zavisnosti od veličine i vrste, kilogram tartufa može da odstigne cenu od 500 do vrtoglavih 30.000 evra! Povratak u hotel. Slobodno vreme. Noćenje.

5. DAN    Pula – Rovinj  – Opatija 

Doručak. Odjava iz hotela. Fakultativni izlet do Rovinja. Obilazak Rovinja sa lokalnim vodičem – Tržnica, Balbijev luk, Ulica Grisia, Crkva sv.Eufemije, Gradske zidine, Stari grad. Povratak po ostatak grupe u Pulu i polazak na putovanje do Opatije. Slobodno vreme za kafu i šetnju u Opatiji. Nastavak puta ka Srbiji preko Rijeke. Panoramska vožnja kroz Rijeku (bez zadržavanja i pauze u Rijeci). Nastavak putovanja ka Beogradu i Čačku.

6.  DAN     Opatija – Beograd – Čačak 

Dolazak u Beograd/Čačak u jutarnjim časovima. Kraj programa

Povratak: 05.05.2025.                

Cenovnik br.1. od 31.01.2025 . – Program br. 28/2025

ARANŽMAN SADRŽI:
    • Vanlinijski prevoz autobusom (visokopodni ili dabldeker, audio, video opremljenosti, prosečne udobnosti, bez obuhvaćenih usluga pića, hrane i dr. tokom putovanja) na relaciji prema programu putovanja
    • Smeštaj u hotelu Veli Jože 2* u centru Pule, usluga na bazi tri noćenja sa doručkom (doručak kontinentalni)
    • Boravišnu taksu
    • Usluge vodiča u svakom autobusu,
    • Uslugu lokalnog vodiča u Puli
    • Troškove organizacije putovanja

ARANŽMAN NE SADRŽI:
Fakultativne izlete:
    • Obilazak Rovinja sa lokalnim vodičem – 20€ (cena uključuje prevoz, lokalnog vodiča i posetu iznenađenja)
    • Izlet u Grožnjan i Motovun (cena uključuje prevoz, lokalni prevoz od podnožja do Motovuna, lokalnog vodiča) – 25€
    • Ručak u Motovunu – istarske čarolije sa tartufima – 40€
    • Obilazak Velikog Briona – prijava unapred prilikom rezervacije aranžmana (pešačka tura + panoramski voz + lokalni vodič), – 40€, uključuje povratnu kartu za brodić u Fažana – Brioni – Fažana, propusnice za NP Brioni, izlet većim delom panoramskim vozom, a delimično peške, pratnju uz lokalnog vodiča. Posetite prirodu Briona, safari park, golf teren, crkvu Sv. Germana, prirodnjačku izložbu, izložbu fotografija Tito na Brionima, Botaničku baštu. Deca 07-18 god 25€, deca do 7 god – gratis
    • Obilazak Arene u Puli sa lokalnim vodičem – 15€;
    • Individualne troskove putnika
    • Doplata za jednokrevetnu sobu iznosi 85 € u hotelu Veli Jože 2* – ograničen broj soba!,
    • Doplata za transfer iz Užica, Trstenika, Vrnjačke Banje i Valjeva 1 500 RSD (minimalan broj za realizaciju 4 putnika), iz Kragujevca 2 000 RSD (minimalan broj za realizaciju 2 putnika), iz Požege 1 000 RSD (minimalan broj za realizaciju 4 putnika), iz Novog Sada 30€ (bez ograničenja u broju putnika)
    • Međunarodno putno zdravstveno osiguranje

NAPOMENA: Fakultativni izleti nisu obavezni deo programa i zavise od broja prijavljenih putnika. Cene fakultativnih izleta su po osobi, minimum za realizaciju izleta je 25 putnika. Cena izleta se uglavnom sastoji od troškova rezervacije, prevoza, vodiča, ulaznica, organizacije. Cene izleta podložne su promenama u slučaju nedovoljnog broja prijavljenih putnika ili u slučaju promena cena ulaznica za muzeje i lokalitete, goriva, putarina, parkinga, tunela, trajekta…Termini i program fakultativnih izleta su promenljivi i zavise od slobodnih termina po lokalitetima, vremenskih uslova, rasporeda plovidbe brodova i objektivnih okolnosti. Fakultativni izleti su organizovani od strane lokalne agencije, ino-partnera. Svu odgovornost prilikom izvođenja fakultativnih izleta snosi ino-partner. Fakultativni izleti se plaćaju na licu mesta, isključivo u evrima, ino partneru ili pratiocu grupe.

NAPOMENE U VEZI FAKULTATIVNIH IZLETA:
*Sve cene fakultativnih izleta u programu podložne su promeni. Trenutno stanje na tržištu, uslovljeno velikim poskupljenjima i inflacijom u Evropi, ne dozvoljava da agencija garantuje cene fakultativnih izleta u trenutku potpisivanja Ugovora o putovanju.

OPIS SMEŠTAJA: 
Svaki hotel iz ove ponude ima restoran, a svaka soba ima tuš/WC. Sobe su standardne, dvokrevetne (1/2) i dvokrevetne sa pomoćnim ležajem (1/2+1). Doručak je kontinentalni. Potpisivanjem Ugovora o putovanju putnik prihvata svaki hotel odgovarajuće kategorizacije i opisa navedenog u programu putovanja. Smeštaj je  u nekom od navedenih hotela do popune kapaciteta, ili sličnom. Smeštaj je u Puli na oko 500 metara od centra, usluga na bazi tri noćenja sa doručkom.
Primer: Hotel Veli Jože je bivši vojni hotel, sa urednim sobama, ali malo starijim nameštajem. Sobe 1/2 i 1/3 su sa tuš kabinom, tv-om, telefonom. Doručak je švedski sto u hotelskom restoranu. Wifi je dostupan besplatno u zajedničkim prostorijama.

OPIS I LOKACIJA SMEŠTAJA:
Potpisivanjem Ugovora o putovanju putnik prihvata svaki smeštaj odgovarajuće kategorizacije i opisa navedenog u programu putovanja. Smeštaj je  u nekom od navedenih hotela/apartmana do popune kapaciteta, ili sličnom.

NAPOMENE U  VEZI SMEŠTAJA:
U smeštajne objekte se ulazi prvog dana boravka od 14:00 časova, a napuštaju se poslednjeg dana boravka do 09:00 časova. Svaki hotel ima restoran. Svaka soba ima tuš/WC. Opisi smeštajnih objekata su informativnog karaktera. Za eventualna odstupanja i kvalitet usluge u okviru smeštajnih objekata, organizator putovanja ne snosi odgovornost, jer to isključivo zavisi od smeštajnih objekata. Organizator ne može uticati na spratnost smeštaja i poziciju sobe. Raspodela soba se vrši na recepciji hotela . Organizator će proslediti želje i zahteve putnika hotelu ali nije u mogućnosti da garantuje za iste. Hoteli pružaju uslugu  doručka na bazi švedskog stola. Kontinentalni švedski sto – manji izbor namirnica i uglavnom je slatki doručak. Uglavnom je zastupljena internacionalna kuhinja.

ROK ZA PRIJAVU I RASPORED SEDENJA:
Rok za prijavljivanje je 15 dana pre putovanja ili do popune mesta. – Minimalan broj putnika za realizaciju putovanja je 40. Aranžman je moguće realizovati i sa manjim brojem putnika uz neophodne korekcije cene i uslova putovanja uz saglasnost prijavljenih putnika.  U slučaju nedovoljnog broja putnika, krajnji rok za obaveštavanje o otkazu aranžmana je najkasnije 5 dana pre polaska. Raspored sedenja u autobusu je po redosledu prijave. Potpisivanjem ugovora putnik je dužan da prihvati mesto u autobusu, koje mu dodeli agencija i naknadne izmene nisu moguće,

USLOVI IZMENE PROGRAMA ISTRA PRVI MAJ:
 Svaka promena programa putovanja od strane samog putnika u toku putovanja, a uz saglasnost predstavnika agencija ne predstavlja izmenu ugovorenog programa. Organizator putovanja zadržava pravo izmene programa putovanja (redosled pojedinih sadržaja u programu usled objektivnih okolnosti). Svi putnici, po prihvatanju programa, obavezni su da se upoznaju sa ugovorenim programom putovanja, uslovima plaćanja, uslovima putnog zdravstvenog osiguranja i opštim uslovima putovanja turističke agencija

SMEŠTAJ:
Smeštajni objekti u programu su kategorisani od strane Turističke Asocijacije Hrvatske. Putnik je dužan da agenciju, za slučaj potrebe pružanja određene pomoći, u pisanoj formi, na papiru ili na drugi odgovarajući način, obavesti o nedostacima smeštajnih jedinica, najkasnije u roku do mesec dana od dana utvrđivanja nedostatka,


CENE:
U slučaju promene u cenama prevoznika, konzularnog predstavništva i osiguravajućih društava agencija zadržava pravo da koriguje cenu aranžmana. Organizator ne snosi odgovornost za eventualne drugačije usmene informacije o programu putovanja, dobijenih od strane radnika agencije kao i radnika ovlašćenih subagenata, koje nisu u skladu sa elementima zaključenih ugovora o putovanju,


USLOVI I NAČIN PLAĆANJA: Plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS (Narodne banke Srbije) na dan uplate.

Gotovinski - rezervacija se vrši uplatom akontacije u iznosu od 40% od ukupne cene aranžmana, a ostatak 15 dana pre polaska. Ukoliko aranžman nije uplaćen u celosti, ostatak duga se izražava u evrima i plaća se prema kursu na dan uplate. 

Čekovima građana do dve mesečne rate, po uplati akontacije za rezervaciju, za ostatak se deponuju čekovi najkasnije 15 dana pre polaska na putovanje.

Kreditom poslovnih banaka po uslovima koje određuje banka prema klijentu, a na osnovu predračuna koji se dobija u agenciji. Prilikom prijave uplaćuje se depozit od 20% ukupne vrednosti aranžmana koji se vraća po odobravanju kredita (uplata punog iznosa od strane banke).

Platnim karticama ili revolving karticama (mogućnost odloženog plaćanja).

NAPOMENA: Agencija Robinson ima potpisane ugovore o povoljnijim uslovima plaćanja za klijente banaka: Adriatic Bank, Banca intesa, NLB Komercijalna banka, OTP banka (bivša Societe Generale banka), Poštanska štedionica.

 

MINIMALNI BROJ PUTNIKA ZA REALIZACIJU PROGRAMA JE 40
Agencija Robinson ne snosi odgovornost za eventualne drugačije usmene informacije o programu putovanja.
Uz ovaj aranžman važe Opšti uslovi putovanja agencije Jungman travel doo
Organizator putovanja: Jungman travel doo, Licenca A: OTP 187/2021 od 22.11.2021